Реал Мадрид достига четвъртфиналите на Шампионската лига, но защитникът Антонио Рюдигер казва, че отборът няма да празнува
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-07 | 13:32:52

Със сигурност не беше красиво, но Реал Мадрид си осигури място на четвъртфиналите на Шампионската лига с равенство 1-1 у дома срещу РБ Лайпциг, измъквайки общ резултат 2-1.

Но толкова разочаровани бяха от отбора с толкова невпечатляващо представяне, защитникът Антонио Рюдигер каза, че няма да има празненства за достигането до последните осем.

„Те играха добре, а ние зле. Просто“, каза той пред CBS Sports. „Не мисля, че мислехме за първия мач, просто бяхме небрежни. Бяхме бавни, с нулев интензитет, не се справихме с предизвикателствата и в Шампионската лига можете да бъдете наказани за това.

„В края на деня винаги трябва да се опитваш да запазиш спокойствие... не е нужно да губиш главата си. Справиха се добре, притиснаха ни назад, накараха ни да останем назад и днес не намерихме правилния отговор.

„Урокът е, че не можете да започнете и завършите мач по този начин в Шампионската лига. Трябва да сте включени 90 минути – и плюс. Не празнуваме [достигането до четвъртфиналите], защото това не беше добро представяне, но минахме.”

След като загубиха с 1-0 у дома в тежък първи мач, РБ Лайпциг беше отбор на мисия на Сантяго Бернабеу в сряда и напълно надигра Лос Бланкос през по-голямата част от 90-те минути.

Шанс след шанс идваха и отиваха за германците, но те не успяха да преодолеят задънената улица и да изравнят общия резултат.

Отборът в крайна сметка беше принуден да плати за безхаберието си пред вратата, когато Реал Мадрид хвана Лайпциг при контраатака след 65 минути, като Джуд Белингам избухна напред и постави Винисиус младши за категоричен завършек.

Въпреки това, Лайпциг най-накрая отбеляза гола, който заслужаваше с усилията си, само три минути по-късно, когато Уили Орбан се наведе, за да засече ниско центриране на Давид Раум.

Докато часовникът изтичаше в последните няколко минути, Los Merengues бяха тези, които бяха принудени да удържат равенството, отблъсквайки вълна след вълна от атаки на Лайпциг.

Дани Олмо беше на няколко сантиметра от гол, който щеше да доведе до продължения в добавеното време, но хитрият му удар удари горната част на гредата, а вратарят Андрий Лунин го наблюдаваше безпомощно.

След мача Рюдигер призна, че отборът е „страдал много“ през целия мач.

Белингам повтори коментарите на своя съотборник, признавайки, че това „не е най-доброто представяне“, но се гордее с отбора, че успя да спечели грозно.

„Не сме в най-добрия си вид тази вечер“, каза той пред TNT Sports. „Като отбор, индивидуално, също и за себе си, но това е един от онези мачове, в които не винаги можеш да печелиш, играейки красив футбол; понякога, трябва да ги смилате, да се защитавате добре на моменти, да правите важни блокове и след това да се качите на другия край и да използвате шансовете, които имате.

„Направихме това тази вечер с Вини, толкова сме доволни, че приключихме, но не сме доволни. Гледате мача и те завършиха наравно 1-1, но не е като да сме играли срещу наистина слаб отбор. Играхме с брилянтен отбор на Лайпциг, който дойде да играе, който ни наложи от първата минута, така че идеята, че не сме направили страхотен мач, е вярна, но те също са много добър отбор.“

Жребият за четвъртфиналите, полуфиналите и финала на Шампионската лига е на 15 март.

Източник: cnn.com